Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Elara 60 – Efekt współpracy Plantronics-Polycom 0

Elara 60 – Efekt współpracy Plantronics-Polycom

Elara 60

Niektóre firmy bazujące na wykonywaniu połączeń do klientów, opierają swoje centra kontaktowe na smartfonach, które na dłuższą metę mogą być mało praktyczne ze względu na nieporęczność i konieczność ciągłego kontaktu z nimi. Odpowiedź na potrzeby nadchodzi zza oceanu. Z warsztatu Plantronics-Polycom płyną do nas zapowiedzi nowego urządzenia, mającego ułatwić pracę osób korzystających stacjonarnie ze smartfonów.

 

Komfort i wygoda użytkowania

Elara 60 jest stacją umożliwiającą działanie telefonu komórkowego jak telefon stacjonarny, dzięki czemu praca staje się dużo bardziej komfortowa. Stacja może działać również jako dobrej jakości zestaw głośnomówiący oraz daje możliwość podłączenia dodatkowego zestawu słuchawkowego.

Obsługa urządzenia jest banalnie prosta. Aby rozpocząć pracę, wystarczy sparować telefon ze stacją za pomocą standardu Bluetooth, a następnie używać jedynie przycisków na panelu Elary 60 lub wydawać polecenia głosowe. Wszystko odbywa się bezprzewodowo, dzięki czemu nie trzeba tonąć w gąszczu przewodów, a jedynym kablem jest ten zasilający.

 

Budowa i atrybuty

Oprócz wyżej wymienionych funkcjonalności, warto wspomnieć o budowie i atrybutach urządzenia. Główną częścią jest panel z ekranem LED, klawiaturą numeryczną i przyciskami funkcyjnymi. 2,8-calowy ekran o rozdzielczości 240 x 320 IPS wyświetla aktualną godzinę, status połączenia, stan naładowania baterii smartfona, połączone urządzenia oraz menu stacji, dzięki czemu nie będziemy musieli co chwilę spoglądać w kierunku smartfona.

Oprócz standardowych przycisków tj. cyfry klawiatury numerycznej, odbieranie/kończenie połączeń, przełączanie w tryb głośnomówiący, warto wspomnieć o przycisku szybkiego uruchamiania aplikacji Microsoft Teams oraz asystenta głosowego Microsoft Cortana, dzięki któremu można szybko dołączyć do konferencji grupowej lub sterować telefonem za pomocą poleceń głosowych.

Kolejnym elementem jest ruchoma podstawka na smartfon, która dzięki technologii ładowania indukcyjnego QI jest jednocześnie ładowarką. Podstawka umożliwia położenie telefonu horyzontalnie lub wertykalnie oraz ustawienie pionowe w przypadku prowadzenia rozmowy wideo.

Dodatkowo urządzenie jest kompatybilne z systemem Kensington Lock, dzięki czemu mamy gwarancję, że stacja nie zostanie przeniesiona i pozostanie na swoim miejscu.

 

Dostępne wersje

Według informacji, planowane są cztery wersje urządzenia w zależności od potrzeb użytkownika:

Elara 60E – Stacja z możliwością ładowania smartfona za pomocą kabla USB

Elara 60W – Stacja z możliwością bezprzewodowego ładowania smartfona.

Elara 60WS – Stacja z ładowaniem bezprzewodowym oraz opcją zestawu głośnomówiącego

Elara 60WSH – Stacja ze wszystkimi powyższymi opcjami i możliwością dołączenia słuchawki ręcznej.

 

Wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się funkcjonalnego urządzenia, które poprawi komfort pracy w biurach oraz call center, gdzie głównym narzędziem pracy są smartfony. Według informacji urządzenie będzie współpracowało z systemami Android oraz iOS.

Zgodnie z zapowiedziami spółki Plantronics, pierwsze modele powinny pojawić się na rynku wraz z początkiem 2019 roku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl